Fed Faizleri Sıfıra İndirdi! Bitcoin Yükseliyor!

Amerikan Merkez Bankası Fed 100 puanlık devasa bir faiz indirimi yaparak fonlama faizini yüzde 0 – 0.25 aralığına çekti. Fed ayrıca 700 milyar dolarlık bir genişleme paketi de açıkladı. Corona virüsü sebebiyle çok büyük darbe alan hisse senedi ve bankacılık piyasalarına can suyu vermek için hamlede bulunan Fed’in kararı piyasalar açılmadan önce vererek pazartesi yaşanabilecek bir yıkım dalgasının önüne geçmek için önlem aldı.

Fed’in son dönemde önce piyasaya devasa miktarda para sürmesi ve şimdi de faizleri sıfırlaması Bitcoin piyasasında da çok olumlu tepki aldı. Yükselişe başlayan BTC bu haber girildiği sırada %10’ün üzerinde bir sıçrama yaparak 5800 dolara ulaştı. Finansal krizde devletlerin kontrolsüzce para basması ve faiz indirimleri yapmasıyla insanların elindeki paranın değer kaybetmesine tepki olarak doğan Bitcoin’de yatırımcı ABD merkez bankası kararına alım ile tepki verdi.  Pek çok analiste göre corona virüsü sürecinde alınan ekonomik tedbirler, virüs tehtidi ortadan kalktığında en çok Bitcoin’e yarayacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz