FED CBDC İçin İnceleme Başlattı

FED
FED

WSJ’nin bildirdiğine göre, ABD Federal Rezervi, mevcut küresel eğilimi takip ederek bir ABD dijital para birimi veya Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çıkarmanın riskleri ve faydaları hakkında bir inceleme başlatma planlarını yayınladı. İnceleme süreci başlatılmış olsa da, yetkililer arasındaki görüş ayrılıkları sebebiyle nihai karar yakın zamanda kesinleşmeyebilir. İncelemenin amacı konuyu tartmak ve gelecekteki gelişmelerin getireceği riskler ve maliyetler üzerinde açık ve somut faydaları olup olmadığını belirlemektir.

Bitcoin ve Monero’ya benzer özel kripto para birimlerinin aksine, ülkenin CBDC’si, tıpkı gerçek kağıt para birimi gibi bir devlet kuruluşu olan merkez bankası tarafından tamamen desteklenecek. “Fed dijital dolarının” uygulanması, daha hızlı ve daha ucuz bir para taşıma yöntemi için bir çözüm olabilir. Fed Başkanı Jerome Powell, düzenleyicinin dünyadaki ilk ihraççılardan biri olmaktan ziyade daha güvenli ve daha istikrarlı bir çözüm yaratmayı dört gözle beklediğini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikAxie Infinity Rekor Kırdı
Sonraki İçerikUpbit Doğrulanmamış Hesaplara Kısıtlama Getiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz