FED Başkanı’nın Coinbase CEO’su İle Toplantı Yaptığı Ortaya Çıktı

Fed kayıtlarına göre, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, 11 Mayıs’ta Coinbase CEO’su Brian Armstrong ile bir toplantı yaptı. Toplantıda eski Meclis Başkanı Paul Ryan da hazır bulundu. 14 Mayıs’ta Armstrong, “haftanın çoğunu DC’de Kongre üyeleri ve çeşitli federal kurumların başkanlarıyla toplantıda geçirdiğini” tweetledi, ancak FED Başkanı Powell ile görüştüğünden özel olarak bahsetmedi.

Toplantı, Fed’in merkez bankası dijital para birimine ilişkin araştırmasını detaylandıran bir tartışma belgesi yayınlama planlarını duyurmasından bir haftadan kısa bir süre önce yapıldı. Ayrıca Armstrong ve Powell arasındaki 11 Mayıs toplantısı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatındaki bir çöküşle aynı zamana denk geldi. O hafta boyunca, Bitcoin 50 bin dolardan 40 bin dolara düştü. Bilindiği üzere Fed bir süredir dijital para üzerinde çalışıyor. CBDC’leri veya merkez bankası dijital para birimlerini bir tür devlet kontrolündeki “dijital dolar” olarak araştırıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz