FCA: Kripto Para Kullanıcıları Artıyor

Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yapılan en son araştırmaya göre, Büyük Britanya’daki kripto para birimi kullanıcılarının sayısı arttı. Araştırma sonucunda yatırımcılar alternatif bir yatırım aracı olarak kripto paraya daha fazla güvendiklerini belirtti. Ocak 2021’de ülke çapında 2.568 katılımcı arasında gerçekleştirilen anket, Birleşik Krallık’taki yetişkin nüfusun %78’inin kriptoyu duyduğunu gösterdi. Geçen yılki %5,4’e kıyasla, ankete katılanların %5.7’si dijital para birimlerine sahip olduklarını veya elinde bulundurduklarını söylediği için kripto sahibi kullanıcı sayısı da arttı.

Ankete katılanların üçte birinden fazlası hala kripto para birimleri üzerinden “para kazanmayı veya kaybetmeyi bir kumar” olarak görüyor, ancak bu sayı 2020’ye kıyasla %9 düştü. Ankete katılanların %30’u dijital varlıkların geçen yıla göre %5 artışla daha geniş bir yatırım portföyünün parçası olduğunu söyledi. Ayrıca ankete katılanların büyük bir çoğunluğu Bitcoin’e yatırım yaparken, bunu Ethereum, Litecoin ve XRP token’leri takip etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz