FBI Yasa Dışı Kripto Kabul Eden Web Sitesini Kapattı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), yasa dışı mal ve hizmet satışı yapan ve kripto ödemelerini kabul eden Rusya merkezli bir web sitesini kapattı. ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, FBI saldırıya uğramış hesaplar ve veriler gibi siber suç ürünleri ve hizmetleri satan yüzlerce mağazaya ev sahipliği yapan çevrimiçi bir platform olan DEER.IO’yu kapattı. Ayrıca FBI Mart ayının başında platformun operatörü Kirill Victorovich Firsov’u tutukladı.

2013 yılından beri devam eden DEER.IO platformu 24.000’den fazla mağazaya ev sahipliği yapıyordu. Web sitesi kapatıldıktan sonra FBI, bilgisayar korsanları tarafından binlerce hesap ve kullanıcı adlarını, şifreleri, adresleri ve ABD Sosyal Güvenlik Numaralarını içeren PII dosyalarını satmak için kullanılan yaklaşık 250 mağazayı gözden geçirdi ve mağdurların çoğunun ABD ve Avrupa’dan olduğunu tespit etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz