FalconX CEO’suna Göre Bitcoin’e Olan Kurumsal İlginin Arkasındaki Nedenler

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Kaliforniya merkezli bir kripto para birimi ticaret platformu olan FalconX’in CEO’su Raghu Yarlagadda, kurumsal yatırımcıların neden Bitcoin’e akın etmeye devam ettiğini ve bunun gerçekten fiyatını artırıp artırmadığını açıkladı. Yarlagadda, kriptoya olan son kurumsal ilginin üç nedenini gösterdi: enflasyondan korunma, jeopolitik risk ve erişilebilirlik. Bitcoin’in enflasyona karşı önemli bir koruma olduğunu belirten CEO, “Dünya daha fazla para basarken, Bitcoin’in enflasyona karşı korumalardan biri haline geldiği çok açık” dedi.

Yarlagadda, ayrıca Bitcoin’in jeopolitik riskten korunma için tercih edildiğini açıkladı. Özellikle Amerika ve Çin ilişkileri kötü gittiğinde Bitcoin’in fiyat açısından yükselişe geçtiğinden bahsetti. Bununla birlikte CEO “7/24 mekaniği” dediği Bitcoin’in her zaman erişilebilir olmasının fiyat yükselişi açısında önemli olduğunu belirtti. Yarlagadda, “gelen kurumların sayısı ve kalitesi” sayesinde Bitcoin fiyatının 2017’de olduğundan daha sürdürülebilir olduğunu söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerik“60 Bin Dolara Ulaşabilmesi İçin Bitcoin Bu Seviyelerin Üzerinde Kalmalı”
Sonraki İçerikHaftanın Önemli Bitcoin Ve Altcoin Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz