Facebook 2021’de Stablecoin’ini Başlatmayı Planlıyor

Facebook, 2021’de stablecoin Diem’in pilotunu başlatmayı hedefliyor. Geçtiğimiz seneden bu yana birçok değişikliğe uğrayan stablecoin bu sene piyasaya sürülebilir. İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen Diem Derneği, 2021’de ABD dolarına sabitlenmiş tek bir stablecoin ile bir pilot başlatmayı planladıklarını açıkladı.

İlk olarak 2019’da Libra ismiyle ortaya çıkan Facebook’un stablecoin’i karşılaştığı sorunlar sonrasında Visa ve Mastercard dahil olmak üzere birçok büyük destekçisini kaybetti. Bunun üzerine şirket Libra’yı Diem olarak yeniden markalaladı ve bir ödeme lisansını güvence altına almak için İsviçreli mali düzenleyicilerle görüştü. Diem, giderek artan bir şekilde tokenize edilen finans dünyasında Facebook’un ağ etkisinden yararlanacak. Kripto para birimleri daha fazla benimsenirken ve merkez bankaları kendi dijital para birimlerini çıkarmaya çalışırken, Facebook’un Diem stablecoin’i sosyal ağın 2.8 milyar aylık kullanıcısının ağ etkisinden faydalanacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin Hakimiyeti 2018’den Beri Görülmeyen Seviyelere Düştü
Sonraki İçerikUniswap Haftalık İşlem Hacmi İlk Kez 10 Milyar Doları Aştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz