Eylül Bitti, Bitcoin Yükseldi

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Her yılın Eylül ayında olduğu gibi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu seneki Eylül ayında da değer kaybetti. Zincir üstü gösterge panosu Bybt’in verilerine göre, üst üste beşinci kez, Bitcoin boğaları Eylül’ü yeşil bölgede kapatamadı. Bitcoin fiyatı %7,03 düştü. Son iki yılda sonbaharın ilk ayı %13,38 ve %7,53 kayıpla kapandı. Ancak Eylül’den çıktıktan kısa bir süre sonra, Bitcoin toplanmaya başladı. Sabah saatlerinde 44 bin dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin birkaç saat içinde 47 bin dolara yükselmeyi başardı. Benzer bir yükseliş, şimdiye kadarki en yükseliş ayı olan Nisan 2021’den bu yana Bitcoin tarafından kaydedilmedi.

Önde gelen analitik satıcısı Glassnode’un zincir üstü verilerine göre, büyük ölçekli Bitcoin sahipleri birikmeye devam ediyor. 2021 Eylül ayının sonlarında, uzun vadeli sahipler tarafından biriken Bitcoin sayısı, dolaşımdaki BTC arzının %80,5’i ile tarihi bir zirveye ulaştı. Glassnode kurucu ortağı ve CTO Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin sahiplerinin tüm kategorilerinde birikim süreçlerinin kaydedildiğini fark etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikIMF Kriptolaştırmaya Karşı Uyardı
Sonraki İçerikJohn Bollinger Bitcoin Tahminini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz