Ethereum, Önemli Dönüm Noktasına Ulaştı

0
321
Ethereum
Ethereum

Ethereum ağı günlük aktif adreslerde ani bir artış yaşadı. Kripto para analiz şirketi IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, günlük aktif adreslerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dün 1,1 milyondan fazla adres, önceki rekordan %48 daha yüksek olan ETH işlemlerini gerçekleştirdi. Aktivitedeki ani artışın kesin nedeni bilinmiyor.

CoinMetrics araştırmacısı Kyle Waters tarafından belirtildiği gibi, büyük artış adres göndermeye bağlandı. Alıcı adreslerin sayısı temelde aynı kaldı. Ayrıca, 100 ile 1000 dolar arasındaki küçük Ethereum transferlerinin sayısı keskin bir şekilde arttı. Binance, kabaca 621.691 gelen ETH transferi aldı. Amerikan kripto para borsası Coinbase’in strateji başkanı Conor Grogan’a göre, ani yükseliş Binance’in artan benimseme yerine bir bakım taraması yapmasına bağlanabilir.

Bu arada, ABD Merkez Bankası’nın gösterge faiz oranını 75 baz puan artırmasının ardından kripto para biriminin fiyatı %15’ten fazla yükseldi. Ethereum, Merge güncellemesi öncesi yükselişe geçti. Kısa süre önce Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert kısa süre önce, çok beklenen ağ yükseltmesi hakkında “gerçekten heyecanlı” olduğunu tweetledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz