Ethereum Merkezsiz Finans Uygulamalarına Ağır Eleştiri

Ethereum altyapısındaki merkezsiz finans (DeFi) uygulaması bZx’in hacklenmesinden sonra kripto dünyasında pek çok önde gelen isim, bu uygulamalarının çoğunun aslında isminin aksine merkezi yapılar olduğunu dile getirmeye başladı.

Bu konuda son yorumu Litecoin Kurucusu Charlie Lee yaptı. Ethereum DeFi uygulamalarının Merkezsiz Finans değil Merkezsiz Tiyatro uygulamaları olduğunu söyledi.  “Bu yüzden DeFi’ye inanmıyorum” diyen Charlie Lee; “Çoğu DeFi merkezi bir parti tarafından kapatılabilir, bu yüzden bunlar sadece merkezi olmayan tiyatrolardır. Yine de daha fazla merkezileşme eklemedikçe kimse bir hack’i veya para kaçırmayı geri alamaz. Peki bu şu an sahip olduğumuzdan nasıl daha iyi?” diyerek var olan DeFi’leri eleştirdi.

binance

Lee’nin örnek verdiği bZx hackinde $350.000’lık kripto çalınmıştı. Lee eleştirilerinin sadece Ethereum üzerine olmadığını, diğer platformlarda da çalışan DeFi’lerin aynı derecede güvenilmez olduğunu söyledi.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz