Ethereum Kurucusundan Çığır Açan Yeni Öneri

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin çok konuşulacak yeni bir öneri sundu. Buterin bu öneride uniswap protokolü yardımıyla merkezsiz borsalarda Ethereum – Bitcoin alsatına olanak sağlamak için gereken güncellemeleri yapmayı önerdi.  DEX’lerde şimdilik ERC-20 altyapılı tokenlar birbirleriyle trade edilebiliyor.

binance

Bilindiği üzere merkezi borsalar sürekli hackler, suçlamalar ve düzenleyici engelleriyle karşı karşıya kalıyorlar. Buna istinaden DEX’lerin en büyük sorunu ise son derece düşük likidite ve sınırlı sayıda işlem seçeneği bulundurması bu da yatırımcıların bu borsaları tercih etmemesini sağlıyor. Buterin’in önerisi Bitcoin’in çok ötesine uzanıyor ve Ethereum ve diğer ekosistemler arasında DEX köprüleri kurmak istiyor. Ether ve Zcash arasında takas yapmak için Electric Coin Şirketi (ECC) CEO’su Zooko Wilcox ile bu konuda konuştuğuna da açıklayan Ethereum kurucusu şimdilerde harekete geçmeyi planlıyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz