Ethereum İşlem Ücretleri İşte Bu Yüzden Arttı

Ethereum işlem fiyatları son zamanlarda yükselmeye başladı. Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, Ethereum gas fiyatları bir ayda dört kat artış gösterdi. Bu nedenle Ethereum kullanıcıları artık artan ağ tıkanıklığı nedeniyle önemli ölçüde daha yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda kaldı. Yüksek ağ tıkanıklığına neden olanın ise bir Ponzi şeması olduğu ortaya çıktı.

Nisan ayının ortalarında, bir kripto para araştırmacısı sahte bir adres buldu ve tüm gas trafiğinin % 8.5’ine ulaştı. MMM Global, Paxos Standart ile herhangi bir ilişkisi olmamasına rağmen Ethereum tabanlı PAX stablecoin’inin en üst sahibi olarak görünmektedir. Çok sayıda PAX transferi nedeniyle, Ether ağı giderek sıkışık hale geldi ve bu da işlem gecikmelerine neden oldu. Ponzi şemasının yanı sıra Kara Perşembe nedeniyle oluşan piyasa dalgalanmalarının da Ethereum işlem fiyatını arttırmış olabileceği düşünülüyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz