Ethereum Hash Oranı 20 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Glassnode ve Etherscan’dan gelen yeni verilere göre, Ethereum hash oranı son 20 ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Bunun üzerine bazı kripto para trader’ları Ethereum fiyatının 2020’de yeni zirvelere yükselmeye devam edeceğini tahmin etmeye başladı. Bu arada Ethereum hash oranının yükselişi hızla büyüyen Merkezi Olmayan Finans (DeFi) sektörünü de büyük ölçüde etkilemekte.

binance

Son haftalarda ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’a olan talep oldukça arttı. Haziran ortasından bu yana, artan sayıda kullanıcı DeFi platformlarını kullanmaya başladı ancak bu durum Ethereum ağının tıkanmasına neden oldu. Böylelikle  DeFi platformlarında ve Uniswap’ta yaşanan ani artışlar Ethereum işlem ücretlerini yükseltti. Glassnode’daki araştırmacılar, Ethereum ücretlerinden elde edilen madenci gelirinin son zamanlarda % 18 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz