Ethereum Hakimiyeti Artıyor

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

Ethereum hakimiyeti, DeFi ve NFT endüstrisinin artan kapitalizasyonunu takip ediyor. CoinMarketCap ve DeFi Pulse izleme hizmetlerine göre, Ethereum pazar hakimiyeti son beş ayda %7’den fazla arttı. Şimdilerde Ethereum hakimiyeti, “ICO dönemi” sırasında yüzde 37 ATH ile yüzde 18,5’te kalıyor.

DeFi ve NFT hizmetlerinin popüler hale gelmesinin ardından Ethereum ağı da yükselişe geçti. Ethereum blok zincirinde, Ethereum’a daha fazla değer kazandıran 200’den fazla DeFi projesi bulunuyor. Bununla birlikte Ethereum fiyatının tetikleyen bir diğer unsur, yüksek ağ tıkanıklığı dönemlerinde aşırı yüksek ücretlerin nedeni olan NFT piyasasıdır. Ayrıca Londra hard fork’unun yayınlanmasıyla birlikte Ethereum’un deflasyonist bir varlık olma şansı arttı ve bu sayede yeni ETH yatırımcıları çoğaldı. Yükseltme, ücret yakma mekanizmasını ağa getirdi. Daha önce, ücretler, zinciri hareket ettirmenin bir ödülü olarak doğrudan madencilere gidiyordu. Ağ tıkanıklığı dönemlerinde normalden 5-10 kat daha fazla ücret alınıyordu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikWeibo, Bazı Kripto Hesaplarını Engelledi
Sonraki İçerikCoinbase Japonya’ya Açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz