Ethereum Fiyatı Düştü ETH Ağı Yoğunluktan Kilitlendi!

Bitcoin’in devasa bir düşüş yaşadığı günde Ethereum’da 123 Dolara kadar sert bir düşüş yaşamıştı. Bu düşüşle birlikte Ethereum ağında yapılan işlem sayısında ciddi bir artış yaşandı ve Ethereum ağında işlem onay süresi ve komisyon ücretleri tavan yaptı. Konu ile ilgili tweet atan Binance CEO’su CZ; ETH için bir işlem onay süresinin 44 dakikaya çıktığını söyledi.

binance

Ethereum’um en büyük sorunu olan ölçeklenebilirlik kriz durumlarında daha belirgin hale geliyor. Düşüşle birlikte Ethereum altyapısı kullanan De-Fi (merkezsiz finans) uygulamalarından ciddi likiditasyon yaşandı ve ağ durma noktasına geldi. Bu durumdan pek çok ERC20 token etkilenirken ETH dışından en fazla etkilenen para ERC20 altyapısında çalışan stablecoin Tether (USDT) oldu. İşlemini daha hızlı gerçekleştirmek isteyen yatırımcıların ödediği işlem gönderim ücretinin de çok yükseldiği bildiriliyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz