Ethereum Cüzdan Uygulaması Google Play Store’dan Kaldırıldı

Ethereum tabanlı cüzdan Metamask, Google Play Store’da askıya alındı. Uygulamanın askıya alınma nedeni Google’ın izin vermemesine rağmen Metamask’ın telefon tabanlı madenciliği onaylaması olarak açıklandı. Bunun üzerine MetaMask uygulaması, madencilikle ilgili hizmetlerini reddetti, ancak durum Google ekipleri tarafından yeniden değerlendiriliyor.

binance

Mobil madencilik kripto alanında aslında çok popüler olan bir konu değil. İlginç bir şekilde, aslında mobil madencilik sunan en önemli proje de Google Play’de hala sınırsız olarak hizmet veren Electroneum cüzdanı. Bu nedenle, MetaMask’ın Google Play Store tarafından askıya alınması şüpheli bir durum olarak yorumlandı.

Geçtiğimiz günlerde Google’a bağlı olan video paylaşım platformu Youtube’daki kripto para içeriklerinin kaldırılması ve şimdi de Google Play Store’da atılan bu adımlar Google kripto paralara karşı cephe almaya mı hazırlanıyor sorularını akıllara getiriyor.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz