Ethereum Classic ve Chainlink Rekor Kırdı

Son günlerde birçok altcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte bugün iki kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum Classic (ETC) son yirmi dört saatte %40 yükseldi ve bu sayede 20 Aralık 2017’den bu yana ilk kez rekor kırdı. 5 Mayıs tarihinde Ethereum Classic’in fiyatı, büyük spot platformlarda 81,56 dolara yükseldi. 2017 yılında en son 41 dolara yükselen ETC’nin o zamanlar tüm büyük borsalardaki ticaret hacmi 1 milyar doların altındaydı. Bugün ise Ethereum (ETH) kripto para birimi procotol’ün ilk sürümü olan Ethereum Classic’in tüm büyük borsalardaki ticaret hacmi 18 milyar doları aştı.

Bugün rekor kıran bir başka kripto para Chainlink (LINK) oldu. Chainlink, 50 dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir tarihi zirveye ulaştı. On birinci sıradaki dijital para birimi LINK, kısa bir süre önce 50 dolarlık fiyat seviyesinin üzerine çıktı ve Coinbase borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, Chainlink’in piyasa değeri bir gecede 20 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkarak bir milyar dolardan fazla artış kaydetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz