Ethereum Arzı Son Bir Günde Küçüldü

ethereum
ethereum

İşlem ücretlerinin yakılmasına izin veren bir kod değişikliği EIP-1559 başlatıldığından bu yana Ethereum ağında belirli miktarda ETH yakıldı. EIP-1559 geçen ay Ethereum’a tanıtıldığında, ETH arzının büyüme hızını yavaşlatması gerekiyordu. Ancak son 24 saat içinde ETH arzı hiç artmadı aksine küçüldü. Ağda son 24 saatte basılandan daha fazla Ethereum yakıldı, bu da bugün dün olduğundan daha az ETH olduğu anlamına geliyor. Ethereum uzmanları bunun ağ için bir ilk olduğuna inanıyor.

Perşembe ve Cuma günlerini kapsayan 24 saatlik bir dönemde arz artışı negatife döndü. Madencilere verilen 12.500 ila 13.000 ETH’den daha fazla ETH yakıldı. DeFi Pulse kurucu ortağı Scott Lewis ve Ethereum News kurucusu Evan Van Ness’teki Week, bunun Ethereum’un deflasyona dönüşmesinin ilk örneği olduğuna inanıyor. EIP-1559 izleme web sitesi Ultrason Money’ye göre, kod değişikliği 5 Ağustos’ta yürürlüğe girdiğinden beri 188.000’den fazla ETH yakıldı. Nomics’in fiyatına göre, bu 736 milyon dolara denk geliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz