Ethereum 4 Bin Dolara Yaklaştı

Ethereum
Ethereum

Nomics’ten alınan verilere göre, ETH fiyatı son 24 saatte %8 artarak Eylül ayının başından bu yana ilk kez 3.800 doları aştı. Bu sayede Ethereum fiyatı geçen yıl %900’ün üzerinde arttı. Ethereum, Mayıs ayındaki rekor 4.350 dolardan hızlı bir düşüşün ardından 2.000 doların altına geriledi. Şimdilerde ise yeniden yükselmeye başladı.

Ethereum’un yükselişe geçmesinin birkaç nedeni bulunuyor. İlk olarak, ağın çekirdek geliştiricileri, blok zincirini mevcut proof of work algoritmasından proof of stake algoritmasına taşıyacak olan Ethereum 2.0’a doğru istikrarlı bir ilerleme kaydetti. Ayrıca merkezi olmayan finansın (DeFi) yükselişi ve non fungible token’lere NFT’lere artan ilgi Ethereum’un değer kazanmasını sağladı. DeFi, Ethereum ağında ortaya çıktı ve Solana, Binance Smart Chain ve diğerleri zincirlerini eşler arası borç verme ve ticaret uygulamalarıyla uyumlu olacak şekilde oluştururken, Ethereum hala etrafta dolaşan toplam değerin üçte ikisinden fazlasından sorumlu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMeksika Bitcoin’i Benimsemedi
Sonraki İçerikMichael Burry Hisse Senedi Piyasasını Uyardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz