Ethereum 2021’de Bitcoin’den Yüzde 140 Daha Karlıydı

Ethereum
Ethereum

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), dijital varlık endüstrisi için şimdiye kadarki en başarılı yıllardan birinde Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi. 2021 yılı, kripto para piyasası tarihindeki en başarılı dönemlerden biri haline geldi. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000$’a ulaştı ve yılı %58 büyüme ile kapattı. Ancak aynı zamanda, Ethereum gibi daha küçük paralar daha da etkileyici sonuçlar gösterdi. 2021’in her çeyreğinde Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans göstermeyi başardı. Ethereum’un genel olarak daha iyi performans göstermesi piyasanın çoğunluğu için sürpriz değil. Yıl boyunca, NFT çılgınlığı, DeFi sektörünün geniş bir kitleye ulaşması ve ağın sürekli güncellemeler alması gibi sayısız faktör Ethereum’un lehine oldu.

Piyasadaki en büyük kripto para birimine gelince, Bitcoin 2022 yılına 2021 fiyat hareketi ve volatilite ile girdi. Varlık şu anda 51.000 dolar ve 46.000 dolar aralığında yaklaşık %1 kârla işlem görüyor. Çeşitli kripto para birimi uzmanları, volatilitesi aşırı düşük seviyelere düştüğü için Bitcoin’in uzun süreli konsolidasyonunun bitmeye yakın olduğuna inanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz