Ethereum 2.0’ın Bir Sonraki Adımı Açıklandı

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) geliştiricileri, merakla beklenen ETH1-ETH2 geçişinden önce testin son aşamasına girdiler. Ethereum 2.0 araştırmacısı ve Ethereum Foundation koordinatörü Tim Beiko, Amphora devnet lansmanının bir özetini yayınladı. Ethereum’un çekirdek geliştirici topluluğu, teşvikli testinin, yani “devnets”in son aşamasına girdi. Ethereum 2.0 geliştiricileri, “topluluğun test etmesi için sağlamlaştırılmış özelliklere sahip genel ağlar” olarak düşünülmelidir. Amphora lansmanına ETH2 istemci uygulamalarının arkasındaki birkaç ekip katıldı: Besu, Erigon, EthereumJS, Geth, Nethermind, Nimbus, Lighthouse, Lodestar, Quilt, Prysm ve Teku.

M5 dönüm noktasına ulaşmak için, proof of work (PoW) konsensüsünün üstünde başlatılan 100 düğümde 10.000 doğrulayıcıdan oluşan bir ağ, başarılı bir şekilde proof of stake (PoS) algoritmasına geçiş yaptı ve zinciri sonlandırdı. 14 Ekim 2021’de, gelecek deneyleri kolaylaştırmak için Amphora test ağının daha kararlı sürümü Pithos kullanıma sunuldu.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz