Ethereum 2.000 Doları Aştı

En büyük altcoin Ethereum (ETH) bugün ilk kez 2.000 dolara ulaştı. Sene başından bu yana %93 değer kazanan lider kripto para birimi Bitcoin’in aksine, Ethereum %168’lik kazanç sağladı. Ethereum şimdilerde 2.005 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’in yükselişi ve DeFi sektörünün bu sene patlama yaşaması Ethereum’un yükselmesine neden oldu. İlk olarak, Bitcoin’deki kurumsal ve bireysel yatırım, kripto para birimlerine olan ilginin daha genel olarak artmasına yardımcı oldu. Yılın başından bu yana, Bitcoin 32 bin dolardan 55 bin doların üzerine yükseldi. Bu da altcoin’lerin ve özellikle Ethereum’un fiyatının artmasını sağladı. İkinci olarak, çoğu Ethereum blok zincirinin üzerinde çalışan merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü büyük bir patlama yaşadı. 70 farklı Ethereum tabanlı DeFi uygulamasını izleyen DeFi Pulse, bu uygulamalara kilitlenen toplam değerin 42 milyar doların üzerinde olduğunu gösterdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz