Ethereum 2.0 Yüzde 90 Başarılı

Spadina adı verilen bir dizi Ethereum 2.0 test ağının en sonuncusu 29 Eylül tarihinde başlatıldı. Ağı başlatmadan önceki son prova olarak nitelendirilen Spadina’nın 72 saat sürmesi amaçlandı. Böylelikle Ethereum 2.0 Phase 0’a daha da yaklaşıldığına dikkat çekildi. Test büyük ölçüde başarılı oldu. Para yatırma sürecinde önemli bir sorun bulunmadı ve alıcılar blokları başarıyla işledi.

Ancak ilk Medalla testnet lansmanında olduğu gibi, katılım oranları beklentilerin büyük ölçüde altındaydı. İlk birkaç doğrulama turunda, konsensüs sürecine katılan hissenin % 34’ünün altında görülürken, hedef %80 idi. Yine de testnet özellikle başlatma sürecini hedeflediğinden, düşük katılım önemli bir sorun olmadığı açıklandı. Bununla birlikte Ethereum Vakfı’nın Eth 2.0 baş koordinatörü Danny Ryan, konu ile ilgili olarak, Ethereum 2.0’dan %90 oranında istediklerini elde ettiklerini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz