ETH Ticaret Hacmi 2021’de BTC’yi Geçti

Bitcoin ve Ethereum
Bitcoin ve Ethereum

ABD’deki en büyük borsa olan Coinbase, altı aylık incelemesinde, Ethereum’un (ETH) büyüme ve ticaret hacmi söz konusu olduğunda bu yılın ilk altı ayında Bitcoin dahil tüm kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini söyledi. Rapora göre, 2021’in ilk yarısında Ethereum için toplam döviz hacmi 1.461 artarak 1.4 trilyon dolara yükseldi. Bu miktar geçtiğimiz yılın aynı döneminde sadece 92 milyar dolardı. Bununla birlikte Ethereum’a kıyasla bu sene Bitcoin için işlem hacmi, sadece 489 arttı.

Ethereum da bu yıl hızla değer kazandı. Brian Foster tarafından kaleme alınan raporda, “İkinci en değerli kripto varlığı 12 aylık dönemde %895 ve 30 Haziran’da sona eren 6 aylık dönemde %210 değer kazandı” denildi. Coinbase’e göre, bu başarının en önemli nedeni merkezi olmayan finans DeFi. Raporda, “Ethereum üzerine kurulu DeFi protokollerinin kullanımının artmasının, Ethereum fiyatı üzerinde ciddi bir etkisi olduğu belirtildi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz