ETH Londra Hard Fork’u Sonunda Yayınlandı

Ethereum
Ethereum

En büyük akıllı sözleşme barındırma platformu olan Ethereum (ETH), Londra hardfork’unu 12965000 numaralı blokta etkinleştirdi. Tartışmalı EIP 1559’u içeren bu güncelleme 5 Ağustos 2021’de yayınlandı.

Ethereum’un Londra hard fork’u beş güncellemeyle geldi, ancak en çok beklenen EIP 1559’dur. Bu güncelleme, Ethereum’un ücret mekanizmasının tasarımını yeniden şekillendirecek. EIP-1559 kullanıcıların bir işlemin gerçekte ne kadara mal olduğunu daha iyi tahmin etmelerini sağlayacak. Londra hard fork’unun yayınlanmasıyla birlikte madencilere ödenen işlem maliyetleri artık yakılacak ve dolaşımdan kaldırılacak. Hard fork’tan önce Ethereum kabaca 2.444 dolardan 2.725 dolara yüksek bir fiyat artışı yaşadı. CoinMarketCap’e göre yükseltmenin ardından Ethereum neredeyse %5 yükseldi. Yükseltmenin tamamlanması, merkezi olmayan finans (DeFi) ve non fungible token’ler (NFT’ler) sayesinde, Ethereum ağının yükselişe geçmesi bekleniyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz