ETH, BTC Karşısında 3 Ayın Rekorunu Kırdı

Ethereum (ETH) fiyatı 3.500 doları kırdı ve Bitcoin (BTC) karşısında 3 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Ethereum, Bitcoin ve ABD doları (USD) karşısında birkaç ayın en yüksek seviyelerini kaydetmek için 1 Eylül’deki rallisini genişletti. ETH/BTC döviz kuru 9 Haziran’dan bu yana ilk kez %3,13 artarak 0,07475’i gördü. Ethereum’un 3.500 doların üzerine çıkması, tüm borsalarda ETH rezervlerindeki düşüşle aynı zamana denk geldi.

Ethereum fiyat artışı, kripto para birimi piyasasındaki sallanan fiyat davranışına rağmen gerçekleşti. Örneğin, Bitcoin fiyatları 50 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde net bir kırılma hareketi gözlemlerken 47 bin dolara kadar düştü. Benzer şekilde, Ethereum’un en büyük rakibi Cardano (ADA) da Ağustos ayındaki %100 artı fiyat artışını takiben yatay konsolide olurken, pazar hakimiyeti 8 Ağustos arasında %4.54’ten şimdilerde %4.26’ya düştü. Aynı dönemde, Ethereum’un piyasa hakimiyetinin %18,17’den %19,65’e yükseldi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikNaomi Osaka Dogecoin’e Yatırım Yapacak
Sonraki İçerikRus Yatırımcıların Yüzde 77’si BTC Tercih Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz