ETH Ağ Kapasitesi Yüzde 9 Arttı

Londra yükseltmesinden sonra Ethereum ağ kapasitesi %9 arttı. Ethereum ağı bu ayın başlarında merakla beklenen Londra hard fork’unu başlattı. O zamandan bu yana Ethereum’un kullanılan günlük gas açısından ortalama kullanımı yaklaşık %9 arttı ve 92 milyardan 100 milyarın biraz üzerine çıktı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Reddit’te bunun neden böyle olduğunun üç nedenini detaylandıran bir analiz yayınladı. Buterin, Londra güncellemesinin yeni başlayan “Ethereum Buz Devri”ni de geciktirdiğini açıkladı. Bu, ortalama blok sürelerinin, yaklaşık 13.1 saniyelik uzun vadeli normal seviyelerine geri döndüğü anlamına gelir. Buterin artışın ikinci nedeni olarak daha fazla blok alanı oluştuğunu belirtti. Buterin’e göre maksimum 15 milyon gas kullanılan ayarının bir sonucu olarak Londra’dan önce daha fazla kullanılmayan blok alanı olmasıdır. Buterin, üçüncü olarak, EIP-1559 formülünün yakılacak taban ücretinin %50’sini hedeflemede pek mükemmel olmadığını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikTikTok, ETH Tabanlı Müzik Platformuyla Ortak Oldu
Sonraki İçerikBitcoin Madencilerinin Geliri Yüzde 57 Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz