Eski BitMEX CEO’su Teslim Oldu

Arthur Hayes
Arthur Hayes

BitMEX’ten Arthur Hayes Hawaii’de tutuklandı. Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, federal savcıların kendisine ve üç BitMEX yöneticisine karşı ilk kez suçlamalarda bulunmasından altı ay sonra Hawaii’de teslim oldu. Hayes’in avukatları, müvekkilini “işlemediği suçlarla haksız yere suçlanan kendi kendini yetiştirmiş bir girişimci” olarak tanımladı. Hayes, New York’ta ileride yapılacak işlemler için 10 milyon dolarlık kefalet bonosu gönderdikten sonra serbest bırakıldı.

Hükümet, Hayes’i, BitMEX’in ortak sahipleri Ben Delo ve Greg Dwyer’ı ve eski BitMEX baş teknoloji sorumlusu Samuel Reed’i, yeterli Kara Para Aklama Önleme tedbirleri oluşturmadıkları ve Banka Gizlilik Yasasını ihlal ettikleri gerekçesiyle suçladı. Reed, Ekim ayında tutuklanırken, Delo geçen ay New York’taki yetkililere gönüllü olarak teslim oldu. Dwyer hala kayıp ancak avukatları Dwyer’in nerede olduğunu ve kendisine yönelik suçlamalarla mücadele etme niyetinde olduğunu açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikXRP Eleştirmeni Peter Brandt XRP’de Yükseliş Beklediğini Açıkladı
Sonraki İçerikEthereum Youtube’daki En Popüler Kripto Para

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz