Eski Başkan Adayından Kontrolsüz Basılan Dolar Eleştirisi

ABD eski başkan adayı Ron Paul, ABD Federal Rezervini (FED) pervasızca para bastığı için eleştirdi. 5 Haziran tarihinde Twitter hesabından açıklama yapan Ron Paul, FED’in devamlı para basması nedeniyle fiyat arzının daha önce hiç olmadığı kadar yükseldiğini dile getirdi. Bilindiği üzere dünyanın en büyük merkez bankası FED pandemi nedeniyle Mart ayında para basmaya başladı. Ron Paul ise bu gereksiz para basma durumuna en başından beri karşı çıkanlardan biriydi.

Bugün yayınladığı tweet’inde de mevcut durumu 2008 mali krizi ile kıyasladı ve şu an çok daha kötü bir durumda olduğumuzu belirtti. Bununla birlikte, Paul’un son tweet’leri, kripto para birimi endüstrisinin önde gelen birçok üyesinin endişeleri ile benzer özellikler taşıyor. Örneğin Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da kısa süre önce FED’in gereksiz para basmasına karşı çıkarak ‘ağaçlarda yetişen paranın’ piyasayı kötü etkileyeceğini belirtti. Bu kontrolsüz para enflasyonuna karşı korunma yolunun ise Bitcoin‘den geçtiğini söylemişti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz