Elon Musk’tan Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’e Yanıt

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk yakın tarihli bir tweetinde, Bitcoin’i nakit paradan daha az aptalca bir likidite biçimi olduğunu belirtti ve fiat paraların negatif faiz verdiği bir dönemde, bir alternatif aramamanın aptallık olduğunu sözlerine ekledi. Bunun üzerine büyük bir altın destekçisi ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, buna yanıt vererek Elon Musk’ın hem Bitcoin hem de fiat’ın saçmalık olduğuna inandığı sonucuna vardı. Altının saçma olmadığını belirten Schiff, altının hem fiat hem de Bitcoin’den daha iyi olduğunu iddia etti.

Daha sonra Elon Musk, Schiff’in tweet’ine karşılık olarak “Altına sahip olduğunuzu söyleyen bir e-posta, altın sahibi olmakla aynı şey değildir. Kripto paranız da olabilir.”dedi. Musk, parayı insanların takas sırasında herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmasını sağlayan veriler olarak tanımladı. Bu veriler her zaman kusurlu, diye tweet atan Musk, Bitcoin’in tüm bu dezavantajları en aza indirgemek için muhtemelen gelişeceğini ekledi. Musk ayrıca Twitter profil fotoğrafında Bitcoin’e yer verdi ve bunun sadece bir günlüğüne olduğunu ifade etti. 

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikElon Musk Twitter Profil Fotoğrafında Bitcoin’e Yer Verdi
Sonraki İçerikEthereum 2.000 Doları Aştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz