Elon Musk’ın SEC İle Başı Dertte

Elon Musk
Elon Musk
FirstSquawk tarafından paylaşılan habere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Tesla CEO’su Elon Musk’ı Dogecoin tweet’leri sebebiyle araştırmaya başladı. Musk’ın Twitter hesabından en sevdiği kripto para birimi olarak adlandırdığı Dogecoin ile ilgili sık sık attığı tweet’ler token’in fiyatına büyük etkisi oldu. Son olarak Musk Dogecoin’in büyük ölçüde eşitsiz dağılımına dikkat çekti ve elinde çok fazla Dogecoin tutan yatırımcıları varlıklarını satmaya çağırdı. Bunun üzerine SEC’in, Musk’ı Dogecoin tweet’leri nedeniyle araştırdığı ortaya çıktı.

Bu arada, bu “eski Dogecoin CEO’sunun” SEC ile başını belaya soktuğu ilk olay değil. Geçmişte, SEC Tesla ile anlaşmadan önce Tesla’yı gizli tutmasıyla ilgili tartışmalı “fon teminatlı” tweet’i nedeniyle milyarderi menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçladı. Daha sonra Musk, SEC’e saygı duymadığını açıkça belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz