Elon Musk’ın Çevrimiçi İtibarı Düştü

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın çevrimiçi itibarı, Bitcoin görüşünün değişmesiyle birlikte büyük bir darbe aldı. Sosyal medya izleme şirketi Awario’nun verilerini aktaran Yahoo Finance tarafından hazırlanan bir rapora göre, Musk hakkında atılan olumsuz tweet’ler %19,2 ile artık %14,9’luk olumlu tweet’lerin önüne geçti.

Bitcoin kullanıcıları, Tesla Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra hızla Musk’a cephe almaya başladı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Elon Musk Bitcoin’in çevreye zarar verdiğini söyleyerek Tesla şirketinin ödeme aracı olarak Bitcoin kullanmasını engelledi. Bu lider kripto para biriminin Mayıs ayı boyunca birçok düzeltme kaydetmesine neden olan ilk sebepti. Bunun üzerine Bitcoin yatırımcıları Musk’a büyük tepki gösterdi. Yeni yayınlanan veriler ise Musk’ın çevrimiçi itbarının bu sebeple hiç olmadığı kadar düştüğünü gösterdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz