Elon Musk’ın Bitcoin Madencilik Konseyi’nde Hiçbir Rolü Olmayacak

Elon Musk
Elon Musk

Enerji bilincine sahip bir Kuzey Amerika Bitcoin madencilik şirketi grubu olan Bitcoin Madencilik Konseyi, Tesla CEO’sunun Konsey’de “hiçbir rolü” olmayacağını açıkladı. Bugün yapılan duyuruda grup Elon Musk’ın resmi bir rol oynamayacağını dile getirdi. Musk’ın Musk’ın gruba katılımı, 24 Mayıs’ta grupla yaptığı ve “potansiyel olarak umut verici” olarak nitelendirdiği “eğitim çağrısı” ile başlamış ve sona ermiş görünüyor. Bu toplantıyı düzenleyen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Konseyin bugün lansmanını bir tweet ile duyurdu ve grubu “ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu” olarak nitelendirdi. Saylor şunları ekledi: “Şeffaflığı teşvik ediyoruz, en iyi uygulamaları paylaşıyoruz ve halkı Bitcoin ve Bitcoin madenciliğinin faydaları konusunda eğitiyoruz.”

Sene başında lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapan ve ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i ekleyen Tesla şirketi geçtiğimiz ay Bitcoin’in çevreye zarar verdiğini iddia ederek kripto parayı artık ödeme olarak kabul etmeyeceğini açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz