Elon Musk, Twitter’ın Ödemelerle WeChat Gibi Olmasını İstiyor

Elon Musk
Elon Musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın almasına devam etmesi halinde sosyal medya platformunun Çin WeChat’e benzer bir süper uygulama haline gelebileceğini ve ödemeleri de destekleyebileceğini belirtti. Musk, “All-In” podcast’leri için Chamath Palihapitiya, Jason Calacanis, David Sacks ve David Friedberg’in ev sahipliğinde düzenlenen bir panelde konuştu. All-In podcast sunucusu ve panelist Jason Calacanis, “Ürün yol haritanızda ortaya çıkan ilginç şeylerden biri, Twitter’ın ödemeler dahil, belki de dogecoin dahil bir tür süper uygulama haline gelme olasılığıydı” dedi. Musk, WeChat’in izlenecek “aslında iyi bir model” olduğunu ve Çin’in ötesinde de erişilebilir olması gerektiğini kabul etti.

Tesla patronuna göre, “Çin dışında böyle bir şeye sahip değiliz” ve böyle bir uygulamaya sahip olmak “gerçekten yararlı olacaktır” çünkü içerik oluşturuculara bir gelir akışı sağlayacak. Musk, kripto para veya fiat ödemelerin bu açıdan “çok mantıklı” olabileceğini söyledi. Böyle bir süper uygulamanın mutlaka Twitter’da oluşturulması gerekmediğini vurguladı, çünkü “sıfırdan yaratılmış bir şey” de olabilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz