Elon Musk Tesla’nın BTC Bilançosunu Açıkladı

Elon Musk
Elon Musk

Yakın tarihli bir tweet’te Tesla CEO’su Elon Musk, e-araba üreticisinin bilançosunda 1,47 milyar dolara “yakın” Bitcoin olduğunu açıkladı. Tesla, 8 Şubat’ta yayınlanan 10-K raporunda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. S&P 500 şirketi tarafından yapılan devasa satın alma, en büyük kripto para biriminin fiyatını bir aydan biraz fazla bir sürede yaklaşık yüzde 57 oranında artırmaya yardımcı oldu. Ancak daha sonra Elon Musk Bitcoin’in çevreci olmadığını söyleyerek Tesla’nın BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini belirtti. Bu açıklama sonrası Bitcoin sert bir düşüşe geçti. Büyük fiyat düşüşü nedeniyle Tesla, ikinci çeyrekte Bitcoin ile ilgili 23 milyon dolarlık kayıp yaşadı. Şirket, kripto para birimi varlıklarını artırmadı.

“The B Word” konferansında Musk, bir diğer şirketi SpaceX’in de Bitcoin satın aldığını da ortaya koydu. Portföyünde Dogecoin ve Ethereum da bulunan Musk elbette, kripto para portföyünün büyüklüğü konusunda çekingen ama Bitcoin’in aslan payını oluşturduğunu söyledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEthereum Kurucu Ortağı, Elon Musk’ı Eleştirdi
Sonraki İçerikETH Ticaret Hacmi 2021’de BTC’yi Geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz