Elon Musk: Kuzey Amerikalı Madenciler Potansiyel Olarak Umut Verici

Elon Musk
Elon Musk

Tesla CEO’su Elon Musk, Kuzey Amerika Bitcoin madencilik işletmelerinin yöneticileriyle bir toplantı yaptığını tweetledi ve onları “potansiyel olarak umut verici” olarak nitelendirdi. Geçtiğimiz haftalarda Musk, lider kripto para birimi Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Tesla şirketindeki Bitcoin ile ödeme seçeneğini askıya aldı. Bunun üzerine Bitcoin değer kaybetmeye başladı. Ancak 24 Mayıs tarihinde Twitter hesabından yaptığı açıklamada Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile konuştuğunu duyurdu. Musk’a göre, yeşil enerjiye “bağlılar” ve dünyanın dört bir yanındaki madencilere aynısını teşvik ediyorlar. Musk’ın bu açıklaması Bitcoin’in %5’in üzerinde yükselerek 39.960 dolara ulaşmasına neden oldu.

Bu arada MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve Elon Musk, Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurdu. Üye listesi, karbon nötr bir veri merkezi kuracak olan Marathon Digital, Argo, Galaxy Digital, Hut 8 Mining, HIVE ve diğerlerini içeriyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz