Elon Musk Dogecoin’in Fiyatını Artırdı

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’te, Tesla Süper bilgisayarı olan DOJO’dan ve en sevdiği Dogecoin’den bahsetti. İlk olarak Nisan 2019’da ortaya çıkan DOJO daha sonra pek dikkat çekmedi. Bir Reddit yazarı, Musk’ın bu tweet’inin ardından Dogecoin’in bu Tesla süper bilgisayarına güç sağlamak için kullanılabileceğini iddia etti. Musk, Dogecoin hakkında tweet atarak DOGE’u neredeyse %7 artırdı.

binance

Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter profil fotoğrafında Bitcoin’e yer vermişti. Bu fotoğrafın bir gün duracağını belirten Musk, daha sonra profil fotoğrafını çatala çevirdi. Ayrıca Bitcoin hakkında bir video yayınladı ve “kripto para birimi açıklandı” diyerek yorum yaptı. Çinli gazeteci Colin Wu, bu hareketin Musk’ın kripto çatallarını desteklediği anlamına gelebileceğini ifade etti ve Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) gibi forkların bu nedenle yükseldiğini belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz