Elon Musk Dogecoin’i Kendisinin Sunduğu Özel Bir Teşvik Olarak Adlandırdı

Tesla CEO’su Elon Musk, en sevdiği kripto para birimi ilan ettiği kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) “özel bir teşvik primi” olarak gördüğünü belirtti. Hükümetler pandemi sırasında ekonomiyi desteklemek için halkına nakit dağıtırken, gezegendeki en zengin ikinci kişi olan Elon Musk, bunu Dogecoin ile yaptı. Musk’ın bir takipçisi yaptığı paylaşımda Dogecoin’in Musk’ın kendi teşvik primi olduğunu vurguladı ve bunun üzerine Elon Musk kendisinin de böyle düşündüğünü ifade etti.

ABD hükümetinin 1.200 dolarlık teşvik primlerini ilk kez gönderdiğinden bu yana Dogecoin yaklaşık %68.000 arttı. Bu teşvik primini hemen Dogecoin’e yatıranlar şimdiye kadar yaklaşık 817.000 dolar kazanabilirdi. Ayrıca 500 dolarlık ikinci teşvik primini Dogecoin’e yatırmak 120 bin dolar getiri sağlarken, Nisan ayında yayınalanan 1.400 dolarlık teşvik primini Dogecoin’e koymak 19 bin doların üzerinde bir kazançla sonuçlanabilirdi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz