Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin İkinci Kişisi Değil

Bloomberg verilerine göre Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, günde 3,16 milyar dolar kaybettikten sonra dünyanın en zengin milyarderleri sıralamasında üçüncü sıraya geriledi. Musk şu anda lüks şirketler grubu LVMH Moët Hennessy’nin 72 yaşındaki CEO’su Fransız Bernard Arnault’un arkasında listelenmekte. Bloomberg, genel olarak Musk’ın net değerinin Ocak zirvesinden %24 düştüğünü tahmin etti.

Hatırlayacağınız üzere Tesla şirketi sene başında Bitcoin’e 1.5 milyar dolar değerinde yatırm yaptı ve ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i ekledi. Bu sırada Elon Musk, Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak gezegendeki en zengin kişi oldu. Ancak son günlerde Musk’ın Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar, Tesla hisselerini düşürdü. Tesla hisseleri, Pazartesi seansını %2.19 düşüşle kapattı ve kısmen gün içi en düşük seviyesi olan 562 dolardan toparlandı. Bu da Musk’ın net değerinin düşmesine ve Jeff Bezos ve Bernard Arnault’ın arkasında üçüncü olarak sıralanmasına neden oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz