El Salvador’un Bitcoin Yasası’na Dava Açıldı

El Salvador ve Bitcoin (BTC)
El Salvador ve Bitcoin (BTC)

El Salvador’un muhalefet partisinin genel başkan yardımcısı Jamie Guevara, El Salvador’un Bitcoin yasasına karşı dava açtı. Dava, yasanın anayasaya aykırı olduğuna inanan bir grup vatandaş tarafından da desteklendi. Guevara, ülkenin Cumhurbaşkanı Nayib Bukele tarafından ilan edilen Bitcoin Yasası’nın anayasaya aykırı olduğunu savunmak için bir grup Salvadorlu vatandaşla güçlerini birleştirdi. Oscar Artero isimli bir vatandaş, “Bitcoin Yasası’nın dayanağı olmayan bir kararname olduğu için, ülkeye zarar verebileceğini ve bu sebeple anayasaya aykırılık davası açtığını bildirdi. Artero,“Bitcoin Yasası ile insanların ceplerini yağmalamak istiyorlar” diye ekledi.

Bitcoin Yasasının savunucuları elbette aynı fikirde değil. Ödeme uygulaması Strike CEO’su Jack Mallers, Bitcoin Yasasının yeni bir finansal kapsayıcılık ve insan özgürlüğü çağını başlatacağına inanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz