El Salvadorlular Bitcoin Kararını Protesto Etti

El Salvador ve Bitcoin (BTC)
El Salvador ve Bitcoin (BTC)

El Salvador vatandaşları ülkenin 7 Eylül 2021’de yürürlüğe girecek olan Bitcoin (BTC) kararını protesto etmek için sokaklara döküldü. Özellikle El Salvador’daki emekliler ve gaziler, hükümetin emekli maaşlarını ABD doları yerine Bitcoin ile ödemeye başlayacağından endişeli olduklarını dile getirdi. El Salvador, Eylül ayı başlarında ülkenin Bitcoin Yasasını resmi olarak uygulamaya hazırlanırken, Salvadorlular bugün Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesini protesto etti.

Bu başkan Bukele’nin Bitcoin’i benimsemesinden bu yana ülkede yapılan ilk BTC protestosu değil. Temmuz ayında vatandaşlar, Bitcoin yasasını protesto etmek için ülkenin Yasama Meclisi dışında toplandı. Bu arada Quantum Economics’teki Bitcoin analisti Jason Deane, bu protestoların “sürecin kaçınılmaz bir parçası” olduğunu ve bunun normalleşmesine daha aylar olduğunu belirtti. Geçtiğimiz hafta Başkan Nayib Bukele, kripto para birimini kullanmanın vatandaşlar için zorunlu olmayacağını söyledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMetaMask Aylık 10 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı
Sonraki İçerikFantom Yüzde 50 Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz