El Salvador’daki İşletmeler BTC Kullanmak Zorunda

El Salvador ve Bitcoin
El Salvador ve Bitcoin

Bitcoin’i kabul etmeyi reddeden işletmeler El Salvador’da yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin hukuk danışmanı Javier Argueta, Bitcoin ile işlem yapmayı reddeden ve ulusal Chivo cüzdanını kullanmayı reddeden işletmelerin ülkenin Tüketici Koruma Yasası kapsamında yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi. Argueta’nın en son açıklaması, Bukele tarafından Bitcoin kullanımının gönüllü olacağını açıkça belirttiği 23 Ağustos tarihli bir Twitter ileti dizisine ters düşti. Hatırlayacağınız üzere Başkan Bukele kripto para birimini kullanmanın vatandaşlar için zorunlu olmayacağını söyledi. 

Bukele’nin Bitcoin Yasası, cumhurbaşkanı tarafından tanıtıldıktan kısa bir süre sonra 8 Haziran’da Yasama Meclisi tarafından kabul edildi. O zamandan bu yana Bitcoin yasası büyük bir tartışma yarattı. Ancak vatandaşların itirazlarına rağmen El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseyen ilk ülke olacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikAlman Varlık Yöneticisi Çeşitli Fonlara BTC Ekleyecek
Sonraki İçerikBTC’nin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz