El Salvador Stablecoin Yayınlamayı Planlıyor

El Salvador
El Salvador

Araştırmacı haber kaynağı El Faro’nun Cuma günü bildirdiğine göre, El Salvador  hükümetinin bir ABD doları stablecoin piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir. Para birimi, merkez bankası tarafından çıkarılacak, ABD dolarının değerine sabitlenecek ve gerçek ABD doları rezervleriyle desteklenecektir. El Faro tarafından elde edilen özel bir toplantı videosu, El Salvador başkanının hükümetin bir parçası olmayan, ancak cumhurbaşkanına sık sık tavsiyede bulunan kardeşlerinin seneye ulusal bir stablecoin çıkarmak istediğini ortaya çıkardı.

Bilindiği üzere El Salvador, Haziran ayında Bitcoin’i yasal olarak kabul etti. Başkan Bukele’nin kardeşleri, tüm kripto para birimlerinin El Salvador’da yasal para olmasını istediklerini belirtti. Haber kaynağına göre Bukele’nin kardeşi Ibrajim, bu isteğin gerçekleşmesi için göreve uygun hükümet altyapısına ihtiyaç olduğunu ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDolce & Gabbana NFT Yayınlıyor
Sonraki İçerikMike Tyson En İyi Kriptoyu Bulmaya Çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz