El Salvador 410 BTC Satın Aldı

El Salvador ve Bitcoin
El Salvador ve Bitcoin

Başkan Nayib Bukele, 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve işlem fiyatını BTC başına yaklaşık 36.585 dolara gerçekleştiğini duyurdu. Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ve tek ülke El Salvador, BTC fiyatları en son 26 Temmuz 2021’de görülen bir fiyat olan 37.000 doların altında işlem gördüğü için merkez rezervine 410 Bitcoin (BTC) ekledi. El Salvador’un BTC rezervine yeni ekleme, 410 BTC alımının 15 milyon dolara karşı yapıldığını ve fiyatı BTC başına yaklaşık 36.585 dolara yerleştirdiğini Başkan Nayib Bukele açıkladı.

Ülke son dört ayda, özellikle de piyasada anlık bir fiyat düşüşü gördüğünde, stratejik olarak 1.801 BTC biriktirdi. El Salvador BTC’yi yasal para birimi olarak kabul etmesinden bu yana ilk kez bu kadar ucuz bir satın alım gerçekleştirdi. TradingView’den alınan verilerle kanıtlandığı gibi, BTC Temmuz ortasından itibaren fiyatlarda istikrarlı bir artış yaşadı ve bu da Kasım ayının ilk haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesi 69 bin dolara ulaştı. Bununla birlikte, yatırımcılar BTC karlarını başka token’ları satın almaya yönlendirdikçe, kripto para son zamanlarda değer kaybetti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz