ECB Raporuna Göre Vatandaşlar Dijital Euro’da En Çok Gizliliğe Önem Veriyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yayınlanan rapora göre vatandaşların çoğu dijital bir Euro’da en çok gizliliğe önem verdiklerini gösterdi. Rapora katılanların %43’ü en çok gizliliğe önem veren potansiyel bir dijital Euro istediklerini söyledi. 14 Nisan’da yayınlanan bir rapora göre, katılımcılar için dijital Euro’nun en önemli özelliğinin gizlilik olduğu görüldü. Katılımcılar ayrıca güvenlik, ek ücret olmaması ve çevrimdışı kullanılabilirlik konularını da önemsediklerini belirtti.

Ankete katılanların neredeyse yarısı, dolaşımdaki dijital euro miktarını yönetmek için limit tutma, kademeli ücret veya ikisinin bir kombinasyonu ihtiyacından bahsetti. Katılımcıların yaklaşık dörtte biri, dijital bir avronun sınır ötesi ödemeleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmesi gerektiğini ifade etti. Rapor 12 Ekim 2020’de başladı ve üç ay sonra, 12 Ocak 2021’de sona erdi. ECB kamu raporu 8.200 rekor yanıt aldı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCoinbase Nasdaq’ta Listelenmeye Başladı
Sonraki İçerikGary Gensler SEC Başkanı Seçildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz