ECB Başkanı Kripto Paraları Eleştirdi

Christine Lagarde
Christine Lagarde

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, kriptoya olan güvensizliğini dile getirerek bunların para birimi olmadığı konusunda ısrar etti. Christine Lagarde, “The David Rubenstein Show: Peer-to-Peer Conversations” programında kriptoların para birimi olmadığını belirtti. Sunucunun kriptolara karşı tutumu hakkındaki sorusuna yanıt veren Christine Lagarde, kriptoların para birimi olmadığını, bunun yerine oldukça spekülatif, zaman zaman şüpheli ve yüksek enerji tüketen varlıklar olduğunu iddia etti. Böylelikle Lagarde proof of work (PoW) algoritmasına sahip olan Bitcoin’e işaret etti.

Lagarde, fiat’a sabitlendiğinden ve teknoloji şirketleri tarafından terfi ettirildiğinden, stablecoin’lerin daha güvenli olduğunu belirtti. Ayrıca Lagarde, Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini (CBDC’ler) tercih ettiğini dile getirdi. ECB başkanına göre, bugünlerde Merkez Bankaları müşterileri tarafından bu yüzyıla uygun para yaratmaya yönlendiriliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin İçin Bir Sonraki Durak 85 Bin Dolar
Sonraki İçerikLA Clippers Kripto Paraları Kabul Edebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz