Dünya Ekonomik Forumu: Küresel Ekonomiyi Blockchain İyileştirecek

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Blockchain tabanlı çözümlerin koronavirüs salgınının sebep olduğu küresel ekonomi çöküşünü düzenleyeceğini belirtti.

28 Nisan tarihinde WEF, COVID-19 salgınından etkilenen tedarik zincirlerindeki verimsizlik ve başarısızlıkları Blockchain tabanlı çözümler sayesinde iyileştirilebileceğine dair bir rapor yayınladı. Raporun yanı sıra devlet ve şirketleri tedarik zincirlerine mevcut ekonomik ortama uyarlamalarında ve ”COVID-19 sonrası ekonomik iyileşmeyi hızlandırmalarında” yardımcı olmayı amaçlayan bir Blockchain kılavuzu yayınlandı.

binance

Bugün yayınlanan rapora göre, koronavirüs salgını sırasında özel ve açık tedarik zincirlerinin sağlamlığı test edildi ve tıbbi ürün, ilaç ve gıda tedarik zincirleri en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Ayrıca birçok kamu kuruluşu ve özel kuruluşun katkı sağladığı Blockchain kılavuzunun amacı Blockchain tabanlı tedarik zinciri çözümleri uygulamalarında yardımcı olmaktır.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz