Dijital Euro Denemeleri İçin Tezos Seçildi

Fransa merkez bankasının dijital euro denemeleri için Tezos token’i seçildi. Denemeler, bankalar arası ödemeler için bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ne (CBDC) odaklanacak. Fransız çokuluslu yatırım bankası Societe Generale tarafından başlatılan bir teknoloji girişimi olan Societe Generale – Forge, Temmuz ayında bankalar arası ödemeler için bir CBDC geliştirme başvurusu için Fransız merkez bankasını seçti ve 15 Eylül tarihinde yaptığı duyuruda ise merkez bankası dijital para birimi deneyi için Tezos’u seçti.

Tezos, zincir üzerinde yönetişim, hissenin kanıtına dayalı bir fikir birliği algoritması ve akıllı sözleşmeleri resmi olarak doğrulama yeteneği gibi özelliklere sahip, merkezi olmayan, halka açık bir Blockchain’dir. Bugüne kadar Tezos, CBDC denemelerinde yer alan ve gelecekteki bir dijital Euro’yu besleyebilecek birkaç halka açık Blockchain platformundan biri oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz