Dev Altın Skandalı Bitcoin’in Faydalarını Vurguladı

Çinli haber kaynağı Caixin’e göre, iki şirket arasında teminat gösterilen altın sahte çıktı. Çinli finans kuruluşları ve Wuhan Kingold Jewelry arasında yapılan kredi anlaşması sonucunda teminat olarak gösterilen altının altın kaplamalı bakır olduğu ortaya çıktı. Sahte altın külçeleriyle toplamda 2.8 milyar dolarlık yolsuzluk yapıldığı haberi lider kripto para birimi Bitcoin ve geleneksel varlık altın arasındaki karşılaştırmayı yeniden ateşledi. Bitcoin destekçileri Bitcoin’in altın gibi sahtesinin yapılamayacağını söyleyerek kripto parayı savundular.

Bununla birlikte analist Mati Greenspan Twitter hesabından en popüler varlığı bulabilmek adına bir anket açtı. Bu ankette 2.300’ün üzerinde katılımcının %42’si Bitcoin’i tercih etti, altın ise ikinci sırada yer aldı. Öte yandan anltın yatırımcısı Peter Schiff  sonucun Bitcoin’in en iyi yatırım olduğunu göstermediğini belirtti ve Bitcoin yatırımcılarının hayal dünyasında yaşadığını söyledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz