DeFi Protokolü bZx Yine Hacklendi

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan bZx, bu yıl üçüncü kez saldırıya uğradı ve 8 milyon doların üzerinde kullanıcı mevduatını kaybetti. Bu miktar bZx protokolünde kilitlenen toplam değerin %30’unu temsil ediyor. Kripto endüstrisinde hızlı bir büyüme kaydeden DeFi, son zamanlarda oldukça popüler. Ancak DeFi içinde pek çok olağanüstü yenilik olmasının yanı sıra DeFi birçok riskli test edilmemiş protokolü de barındırıyor.

Bunun son örneği de bZx protokolünün hacklenmesiydi. bZx ekibi kullanıcıları fonlarının risk altında olmadığını belirtti ancak bir mühendisinin bZx güvenlik açığını hasarın gerçekleşmesinden saatler önce keşfettiği iddia edildi. Bu nedenle DeFi yeniliklerinin büyümesine rağmen tekrarlanan saldırılar, DeFi alanının ne kadarının hala büyük ölçüde deneysel olduğunu hatırlattı. Saldırıda 219.200 LINK token (yaklaşık 2.6 milyon dolar), 4503 ETH (yaklaşık 1.6 milyon dolar), 1.756.351 USDT, 1.412.048 USDC, ve 667.989 DAI çalındı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz